Made in Photo / 20-27.06.2024

18 czerwca, 2024
 · 
2 min read
Featured Image

Zapraszamy na wernisaż wystawy Made in Photo, która odbędzie się w ramach wydarzenia Bulvary Art Week.

Lokal 08 / ul. Księcia Witolda 19 
20.06 – 06.07
Wernisaż 20 czerwca 2024 / 19:00

Artyści:
Julia Borowiecka, Wiktoria Didoszak, Weronika Dyrka, Daria Elwart, Daria Gracz Szanerska, Angelika Iżykowska, Dominik Kozok, Ida Kwaśnica, Wiktoria Lorek, Marcin Masiewicz, Jakub Musialski, Małgorzata Muszyńska, Agata Plecety, Oksana Popiela, Wiktoria Puławska, Wojciech Puławski, Laura Ryś, Ekaterina Shramko, Kamila Skrzynecka, Krzysztof Sobotka, Urszula Sowińska, Magdalena Szetelnicka, Tomasz Wszołek, Katarzyna Zachtej, Łukasz Zawada

Kuratorki: dr hab. Agata Szuba, Ida Kwaśnica

Patronat medialny: Notes Na 6 Tygodni, Radio LUZ
Wstęp wolny

Made in Photo - kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych to projekt badawczy Pracowni Fotografii Intermedialnej i Działań Dokamerowych w Katedrze Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pierwszorzędnym z punktu widzenia praktyki twórczej realizowanej w wyższym szkolnictwie artystycznym jest zagadnienie związane ze zjawiskiem fotografii uwikłanej we współzależność różnych mediów. Obecnie intermedialność nie jest wyłącznie konwencją artystyczną w której artefakt funkcjonuje w medialnej między-przestrzeni (w rozumieniu definicji Higginsa – fuzji mediów czy Youngblooda – mind/general case i brain/special case), której cechą jest wielomedialność i polisnesoryczność, jest także odsyłaniem jednego medium do drugiego, wykorzystywaniem ich synergicznej relacji w budowaniu siły narracji, ekspresji i poszerzenia obszaru artefaktu, staje się gestem artystycznym, który cechuje równorzędność artystyczna i społeczna. Ponadto współczesny użytkownik mediów cyfrowych uczestniczy w świecie, którego cechą jest zarówno płynna granica między tym co realne i wirtualne, a kultura w jakiej się odnajduje ma charakter performatywny.

Rezultatem zanurzenia w tak nacechowanej rzeczywistości i poszukiwania w niej środków do wyrażenia własnych artystycznych koncepcji, jest powstawanie dzieł, które wymykają się łatwemu zdefiniowaniu w kategorii techniki lub medium. Takie walory posiada większość prac prezentowanych w ramach wystawy Made in Photo. Artyści włączeni w projekt podejmują ważne dla siebie tematy, często wynikające z osobistych doświadczeń lub wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Każde dzieło demonstruje indywidualne spojrzenie twórcy, a jako przedsięwzięcie zbiorowe stanowi przekrój postaw młodego pokolenia wynikających ze zderzenia ich jednostkowej wrażliwości z zagadnieniami współczesnej rzeczywistości.

Ekspozycja składa się z projektów fotomedialnych, performatywnych działań dokamerowych, realizacji wideo, fotoobiektów oraz interaktywnych instalacji.

BULVARY
Księcia Witolda 11
50-202 Wrocław

+48 515 449 720
info@bulvary.pl

BULVARY SP. Z O.O. SP.K.
UL. ZWYCIĘSKA 41, 53-033 WROCŁAW
NIP: 8992808292 / REGON: 366485130 / KRS: 0000661596

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © BULVARY 2023

BRANDING & DESIGN
FLOV STUDIO

Back to top Arrow