Kościół Nihilistów OBOL / Guro Moe with Mette Rasmussen (NOR) @ Avant Art Festival 2023 Wrocław / 19.09.2023, godz. 18.00

19 września, 2023
 · 
2 min read
Featured Image

Zapraszamy na wydarzenie otwarcia 16.edycji Avant Art Festival 2023 Wrocław!

////// OBOL / Kościół Nihilistów

Pośród niezliczonych fikcyjnych tworów ludzkiej kultury, jednym z tych w które każda społeczność wydaje się wierzyć bez wyjątku jest pieniądz. Wartość jaka przypisywana jest temu wynlazkowi przenika wszystkie sfery życia, sięgając także do zaświatów. Zgodnie z kanonem mitologii greckiej Obol to moneta jaką nakazywano wsuwać zmarłemu do ust lub do ręki, aby ten miał czym zapłacić za pośmiertną usługę przeprawy przez Styks.

Kluczem wizualnym nadchodzącej wystawy są różnego rodzaju abstrakcyjne ornamenty nawiązujące do skomplikowanych wzorów, tłoczeń i znaków wodnych, decydujących o wiarygodności poszczególnego nominału. Poza malarstwem i obiektami przestrzennymi zamierzamy wydrukować olbrzymią ilość własnych bezwartościowych pieniędzy, na których produkcję przeznaczymy prawdziwe fundusze. Obowiązuje biznesowy dresscode z trashowymi dodatkami.

Bracia i Siostry:

Paweł Baśnik 
Justyna Baśnik
Jędrzej Sierpiński
Nikita Krzyżanowska
Jerzy Kaczmarek
Monika Przygodzka
Inside Job (Ula Lucińska, Michał Knychaus)
Krzysiek Bykowski
Damian Florczak 
Wiktoria Walendzik

////// Guro Moe with Mette Rasmussen (NOR)

Guro Moe - kompozytorka, basistka i wokalistka Guro Skumsnes Moe jest jedną z najbardziej aktywnych artystek i kompozytorek w Norwegii - jej dorobek obejmuje ponad 30 albumów, ścieżki dźwiękowe do wielu produkcji Plexus Polaires Compagnie, dla których zdobyła nagrodę za najlepszy projekt audiowizualny 2022 roku za utwór Moby Dick, muzykę do nagrodzonego filmu Amat Escalantes "The Untamed", za który była również nominowana do nagrody Ariel Price w Meksyku, muzykę do filmu Kerry Mondragons "Wetiko" oraz komponowanie dla swojej orkiestry kameralnej The Touchables i koncertującego na całym świecie zespołu rockowego MoE. Jej przekrojowa instalacja koncertowa "Resonance Silence" doprowadziła ją do pobytu rezydencyjnego w Headlands Center for the Arts w Kalifornii i została pokazana wielkim krytykom na festiwalu muzyki eksperymentalnej Borealis w Norwegii w 2022 roku.

W ramach Avant Art Festival Guro zagra koncert z Mette Rasmussen, wszechstronną artystką, nie dającą się sklasyfikować i zamknąć w jednym pudełku. Jako urodzona improwizatorka często gości na muzycznych sceneriach całego świata. Z łatwością operuje w stylistyce noise'u, rocka, nowoczesnego jazzu i wszystkich gatunkach "pomiędzy". Grała między innymi z Zeeną Parkins, Joëlle Léandre, Sofią Jernberg, Richardem Dawsonem, Yoshimio, Godspeed You! Black Emperor, Anthony Braxton oraz ulubieńcem naszego festiwalu, Keiji Haino.

Koncert Guro Moe & Mette Rasmussen realizowany jest dzieki projektowi HILO - Polish/Norwegian Platform for New Music Development.

Fot. Tobiasz Papuczys

BULVARY
Księcia Witolda 11
50-202 Wrocław

+48 515 449 720
info@bulvary.pl

BULVARY SP. Z O.O. SP.K.
UL. ZWYCIĘSKA 41, 53-033 WROCŁAW
NIP: 8992808292 / REGON: 366485130 / KRS: 0000661596

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © BULVARY 2023

BRANDING & DESIGN
FLOV STUDIO

Back to top Arrow