apraszamy na pierwszą edycję cyklicznego wydarzenia artystycznego dedykowanego sztukom wizualnym, organizowanego przez Bulvary.
local optima / wystawa zbiorowa
Opieka kuratorska: Wiktor Gałka, Krzyś Bykowski
Lokal 04 / / ul. Księcia Witolda 23
Lokalne optimum (ang. Local optima) to zjawisko z dziedziny uczenia maszynowego i sieci neuronowych. Odnosi się do problemu, w którym najlepsze rozwiązanie znalezione na podstawie ograniczonej ilości danych okazuje się być fałszywe, nie w wyniku błędu w metodzie obliczeniowej, lecz po zwykłym zaktualizowaniu zbioru danych o nowe informacje. Poruszająca tematy postępującej digitalizacji życia, motywów transhumanistycznych i post-internetowych wystawa "Local Optima" opowiada o tym, jak nasze wyobrażenia o przyszłości mogą okazać się zupełnie chybione, mimo że wydają się kompletnie nieuchronne; idee latających aut czy teleportacji jako przykład, bleeding edge myśli futurologicznej XX wieku, w 2024 roku wywołują u nas co najwyżej pobłażliwy uśmiech.
Nie jest możliwe, abyśmy kiedykolwiek mogli stuprocentowo przewidzieć przyszłość, ponieważ nasza percepcja jest zawsze ograniczona do zdarzeń, które miały swoje miejsce w przeszłości lub dopiero się dzieją. Rozwój technologii, w tym bioinżynierii i sztucznej inteligencji, daje nam jednak poczucie, że być może zaraz nastąpi moment, w którym raz na zawsze będziemy mogli przestać zgadywać. Jednak mimo tych nieustannych i szczerych starań może się okazać, że nawet nasze najbardziej prawdopodobne i racjonalnie podparte scenariusze przyszłych utopii lub katastrof mogą okazać się tylko kolejnym lokalnym optimum.
Do momentu, w którym nadejdzie przyszłość, jedyne, co nam pozostaje, to dokumentować jej każdą wersję.
Osoby artystyczne: Julia Krzywińska, Ola Nenko, Michał Myszkowski, Marianna Rodziewicz, Adam Martyniak, Michał Matejko, Klara Wożniak, Ula Urban, Staniek Andrzej, Sonia Górecka, C. G. Wabia, Agata Lankamer, Krzyś Bykowski, Jędrzej Sierpiński, Bartosz Radzikowski, Klaudia Kasperska, Wiktor Gałka
Made in Photo - kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych
Opieka kuratorska: dr hab. Agata Szuba
Lokal 08 / ul. Księcia Witolda 19
Made in Photo to projekt prowadzony w zespole badawczym (dr hab. Agata Szuba, mgr Ida Kwaśnica), realizowany w Pracowni Fotografii Intermedialnej i Działań Dokamerowych oraz w Laboratorium Obrazu Cyfrowego w Katedrze Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Projekt kreuje u studentów świadome zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie twórczego wykorzystania nowych i klasycznych mediów, kształtuje zrozumienie i wykorzystanie narzędzi do rejestrowania i przetwarzania obrazu, przeniesienie doświadczenia z tradycyjnych obszarów plastycznej działalności w nową płaszczyznę cyfrowej, wirtualnej przestrzeni, otwarcie nowych możliwości kontaktu z odbiorcą przez wprowadzanie elementów interaktywnych, performatywnych, na styku różnorodnych mediów.
Doświadczenie Wewnętrzne / Łukasz SAMOTYHA
Lokal 10 / ul. Księcia Witolda 17
Wystawa Łukasza Samotyhy, absolwenta rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2020 i 2021. Wystawa będzie artystycznym przedsięwzięciem, które zaprasza widzów do refleksji nad indywidualnym, wewnętrznym przeżyciem istoty ludzkiej. Rzeźby Łukasza Samotyha, prezentowane w ramach wydarzenia, są nie tylko wyrazem artystycznej wizji, ale również środkiem do eksploracji i rozwoju Świadomości. Dotychczasowy dorobek artysty to ponad 20 wystaw indywidualnych, performensów muzyczno-artystycznych i koncertów w przestrzeniach galeryjnych.
+ wydarzenia towarzyszące (TBA)
__________
Wernisaż:
20 czerwca 2024, godz.:
18:00 / Doświadczenie Wewnętrzne
19:00 / Made in Photo
20:00 / Local optima
_____
Wstęp wolny!
Patronat medialny: Notes Na 6 Tygodni, Radio LUZ